26 Ekim 2009 Pazartesi

Uğur Dündara Karşı Tepkiler Artıyor !


Geçtiğimiz günlerde Uğur Dündar'ın, Star Tv Anahaber Bülteninde yaptığı ve birçok kişinin tepkisini çeken haberi sizlerle paylaşmıştım. Buradan bu haberimize ulaşabilirsiniz. Haberin üstünden günler geçmesine rağmen Uğur Dündara yönelik eleştiriler artmaya devam ediyor. Birçok ilahiyatçı ve sivil toplum kuruluşlarının kınadığı bu haber umarızki Star Tv tarafından görmezlikten gelinmez ve en kısa zamanda bir özür dilenir..

İbadet herzaman en doğal haktır:


İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım: Avrupa’da nasıl çocuklar her yaşta kiliseye gidiyorsa, Türkiye’de çocuklar camilere gidebilir, bu en doğal insani haktır. Bu haberi yanlış buluyoruz.

Kişilik Özgürlüğüne Karşı bir Haber:


Prof. Dr. Hüseyin Hatemi: Cuma namazına giden öğrencilerin gizli ve izinsiz görüntülenmesi ve haber yapılması özel hayatın gizliliği, ibadet özgürlüğü ve çocuk haklarına aykırı. Aileler, bu görüntülerden dolayı manevi tazminat davası açabilir.
Herkes Dinini Özgürce Yaşayabilmeli:


Genç Siviller üyesi Bedriye Altınyol: Din ile devletin birbirinden ayrılması ayrı, insanların inancına müdahale ayrı bir şey. İnsan inancını öğrenciyse de, kamu personeliyse de yaşamalı. Öğrenci öğle tatilinde gidiyorsa sorun yok.Alkol Kullanımı Niye Haber Yapılmıyor:


ÖZGÜRDER Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Şekerci: O öğrencileri namaz kılıyor diye ihbar edenler, Türkiye’deki eğitim sistemini uyuşturucu oranını şiddet ve alkol kullanımı konusunda araştırsınlar. Dersler bile ibadet saatine göre ayarlanmalı.İşte O Haber;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder